Folia monomeryczna a oklejanie w motoryzacji

0
202
folia monometryczna

Co to jest folia monomeryczna?

Folia monomeryczna to ekonomiczna, samoprzylepna folia wykorzystywana w druku wielkoformatowym. Nadaje się do stosowania na równych powierzchniach zewnętrznych jak i wewnętrznych, do krótko-czasowych aplikacji (w zależności od producenta folii okres ten wynosi ok. 3 lat). Najczęściej wykorzystywana do oklejania witryn sklepowych, tablic i szyldów reklamowych czy samochodów – tramwaje, autobusy, minibusy. Folia monomeryczna jest samoprzylepna a wydrukowana na niej grafika charakteryzuje się wysokim nasyceniem barw.

Do oklejania pojazdów najlepiej sprawdzi się folia pokryta dodatkowo laminatem z filtrem UV, który zabezpiecza kolory druku przed blaknięciem oraz chroni folię przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Rodzaje folii monomerycznej

Folia występuje w wersji matowej, błyszczącej, białej i transparentnej, z klejem trwałym, mocnym kauczukowym lub specjalnym usuwalnym.

Folia monomeryczna a inne folie

Na rynku istnieją też inne folie, np. polimerowa i wylewana. Pierwsza, stosowana jest do powierzchni z niewielkimi wytłoczeniami a okres jej ekspozycji wynosi ok 7 lat. Druga, nadaje się do bardzo pofałdowanych powierzchni z możliwością oklejenia całego samochodu. Okres trwałości ok. 10 lat. Opisana wcześniej folia monomeryczna jest na pewno najtańszą metodą czasowego oklejenia auta czy tablicy reklamowej.